سامسونگ و ساخت تراشه های رم ۶ تا ۱۲ گیگابایت

سامسونگ در پی هموار کردن راه و در پی ساخت تراشه های رمی که از ۶ تا ۱۲ گیگابایت باشد است دیروز سامسونگ اعلام کرده بود که در حال تولید و ساخت تراشه های رم ۱۲ گیگابایتی LPDDR4 که با استفاده از تکنولوژی پیشرفته که اندازه این تراشه فقط به ۲۰ نانومتر می رسد این شرکت برای اولین بار در جهان است که دست به چنین کاری می زند و شاهکاری از نظر مهندسی محسوب می شود.

در آینده ایی نزدیک شاهد خواهیم بود که این شرکت گوشی هایی با ۶ گیگابایت رم را تولید و به مشتریان اهداء خواهد کرد. این اعداد شاید منطقی نباشد اما در دنیای تکنولوژی هیچ چیز غیرممکن نیست اگر ۱۲ گیگابایت رم صحت داشته باشد یعنی شما را قادر می سازد تا ۱٫۵ گیگابایت اطلاعات در آن ذخیره کنید که با جفت شدن ۴ تراشه ۱٫۵ گیگابایتی می توان یک تراشه ۶ گیگابایتی رم در گوشی هوشمند خود داشته باشید.

به گفته سامسونگ این تراشه ۱۲ گیگابایتی حدود ۳۰ درصد سریع تر از حافظه های معمول در بازار است در حالی که مصرف انرژی آن حدود ۲۰ درصد کمتر از این مدل ها است .

سامسونگ بیان داشت که در آینده شاهد تحول عظیمی در پرچمداران این شرکت خواهید بود و ترکیبی از چندعملکردی بودن و چند کاره بودن را روی آخرین نسخه از سیستم عامل شاهد خواهید بود و رم زیاد بهترین چیزی است که به درد ماشین های محاسباتی می خورد و سرعت و عملکرد را به وجود می آورد .

شما چه فکر می کنید اگر سامسونگ این کار را عملی سازد چه تحول عظیمی را در گوشی های هوشمند شاهد خواهیم بود .

منبع : Journal-IT

مطالب مرتبط

0 دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد